כלי זמר
חדש על המדף!
GENELEC עכשיו אצלנו
החברה המובילה בעולם לייצור מערכות בקרת סאונד אולפני עכשיו בכלי זמר
בקרוב בכלי זמר! GATOR החברה עם התנין..
כל פתרונות האחסון , הנרתיקים, ארגזים, כיסויים מתוצרת החברה המובילה בעולם בתחום.

Paulo Soprani

השם שהתחיל את הכל!

קצת היסטוריה...

מה שקרה ב-1863 נשמע כמו אגדה, אבל זה קרה במציאות. מה שקרה היה חשוב מספיק להתחיל תעשייה שתהפוך למפורסמת בכל העולם: תעשייה של ייצור אקורדיונים.
ההיסטוריה של
Paulo Soprani מתחילה באיכר אוסטרי שחזר ממנזר לורטו וחיפש מקום לישון בו ללילה, ומצא את החווה של אנטוניו ולוסיה סופרני ובניהם. אחרי שהתרענן הוא ישב והתחיל לנגן ב"קופסא" מוזרה. אחד מהבנים , פאולו, התעניין בקופסא שהייתה למעשה העתק של "אקורדאון" שעליו נרשם פטנט ב1829 על ידי מר דמיאן מוינה.

ישנים הרבה סיפורים באשר לדרך שבה השיג אנטוניו את הקופסא: חלקם אומרים שהאיכר נתן את הקופסא במתנה לאנטוניו, כתודה על כך שהמשפחה נתנו לו לישון בביתם; חלק אומרים שפאולו קנה אותה מהאיכר; חלק אומרים שבמשך הלילה פאולו ישב ולמד את כל סודותיה של הקופסא. הדבר החשוב הוא שמהקופסא הקטנה הזאת ומהאינטליגנציה של פאולו, כמה שנים מאוחר יותר תיוולד תעשייה שלמה של אקורדיונים.

ב1864 פאולו פתח סדנה קטנה בביתו, בעזרת האחים שלו, כמה שנים מאוחר יותר הוא עבר לבית גדול יותר והעסיק עובדים. המוצר הראשון של "
Armoniche" נמכר בירידים ובשווקים הקרובים למקום שבו הוא יצר.  בלורטו היו תמיד הרבה איכרים , אורחים דתיים וסוחרים. פאולו הלך לשם בכדי להציג את האקורדיון שלו והוא הפך לנגן מצוין.
ב1872 הוא עבר למרכז העיר ופתח מפעל בפיאזה גריבלדי. הכלים שלו הפכו להצלחה מיידית בעיקר בארץ שבה האיכרים רקדו לצלילי מוזיקה פופולארית.
הדרישה לכלים שלו גברה במהירות, ולא עבר הרבה זמן וביקשו לקנות את הכלים שלו הארצות אירופיות אחרות כמו צרפת. עד סוף המאה ה19 ה"
Armonica" שלו נמכרה גם בארצות אחרות כמו למשל ארצות הברית, שלשם היגרו הרבה מאוד איטלקים והכלי הזה עזר להם להרגיע את הגעגועים הביתה.
בכדי שיוכל לעמוד בדרישה של כלים נוספים, הוא היה צריך עוד עובדים, ומקום גדול יותר, כדי שיוכל לתכנן טוב יותר את הייצור ולהקים משרדים שיכולו לעזור ולמכור את הסחורה.
מהסיבה הזאת פאולו ובניו לואיג'י ואצ'יל פתחו מפעל באיטליה, שהעסיק 400 עובדים.
ב1900 החברה זכתה להצלחה ענקית ביריד בפאריס, ופאולו הפך לחבר האקדמיה של הממציאים בבריסל ובצרפת , ופגש את נשיא צרפת. הוא המשיך לעבוד במפעל שלו עד גיל 70 , ולאחר מכן שני בניו לקחו שליטה.

כיום אין אקורדיון שנושא יותר מסורת מאשר האקורדיונים של
Paulo Soprani  והם נחשבים לבחירה של המקצוענים.

הדפסשלח לחבר
© כל הזכויות שמורות לכלי זמר בע"מ .
בניית אתרים